Produkty i usługi

Regały magazynowe Poznań

Odpowiedni system regałowy do Twojego magazynu to podstawa. Dlatego istotne jest aby taki system był dobrze dopasowany do wymagań i specyfiku towaru w magazynie. Prawidłowe zaprojektowanie systemu regałowego wpływa na wydajną i bezpieczną pracę na magazynie.

Podejmując decyzję należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Oto niektóre z nich:

  • rotacja towaru na magazynie,
  • Wielkość magazynu,
  • Jednorodność/ różnorodność asortymentu,
  • dostęp do palety,
  • system odkładania towaru (FIFO, LIFO)
  • rodzaj towaru (palety, dłużyca, kartony, drobnica)
  • sposób obsługi palety.

 

Zaprojektujemy, dostarczymy i zamontujemy odpowiedni system dopasowany do wymagań oraz specyfiku Twojego magazynu.

W naszej ofercie znajdziesz:

Regały rzędowe

Najczęściej wybierany, a zarazem najtańszy system regałowy. Idealne rozwiązanie dla towaru szybkorotującego. Niewątpliwie największym atutem tego systemu jest dostęp do każdej palety. Przeznaczony do magazynów z dużą różnorodnością towaru. Dostosowany do składowania każdego rodzaju towaru niezależnie od jego masy czy wymiarów.

System składa się z ram czyli słupów spiętych stężeniami oraz belek nośnych. Regał może być postawiony w pojedynczy lub podwójny rząd. W zależności od możliwości magazynu system ten można dopasować do rodzaju wózka widłowego. Zarówno dla wózka do szerokich jak i wąskich korytarzy pracy świetnie wykorzystując wysokość magazynu.

Zalety:

Regały wspornikowe

System przeznaczony do wymagających w przechowywaniu towarów długich i niestandardowych tzw. dłużycy. Zalicza się do nich rury, pręty, skrzynie czy belki.

Regały wspornikowe złożone są ze słupa przytwierdzonego do posadzki oraz wsporników. Wsporniki, w zależności od potrzeby mogą zbyć rozłożone w różnej konfiguracji. W prosty sposób wysokość wsporników można modyfikować. System występuje w formie jednostronnej tzn. występują wsporniki tylko po jednej stronie słupa, lub dwustronne. W zależności od specyfiki odkładanego towaru regał ten można także wyposażyć w kratownice, by towar miał dodatkowe wsparcie.

Świetnie sprawdza się w halach produkcyjnych, warsztatach lub magazynach gdzie przechowywana jest dłużyca. Regały wspornikowe mogą być montowane zarówno wewnątrz hali jak i na zewnątrz. Regały z przeznaczeniem na zewnątrz tworzone są z myślą o panujących warunkach atmosferycznych. Regały mają także możliwość zadaszenia co wpływa nie tylko na dodatkową ochronę odkładanego towaru ale także jego żywotność.

Zalety:

Regały wjezdne (drive-in)

Ten specyficzny system regałowy sprawdza się w magazynach o niskiej różnorodności towaru lub magazynach specjalnego przeznaczenia jak chłodnie czy mroźnie ze względu na jak największe wykorzystanie kubatury obiektu.

System składa się z ram stawianych równolegle do siebie z odpowiednim dystansem dla odkładanej palety. Pomiędzy ramami tworzy się korytarz wyposażony w szyny prowadzące, na których odkładana jest paleta. System obsługiwany jest z wykorzystaniem wózków widłowych, które wjeżdżając w korytarz odkładają lub pobierają paletę. Towar odkładany jest zgodnie z zasadą LIFO (last in first out), lub dla potrzeby magazynu zasadą FIFO (first in first out). Regały wjezdne idealnie sprawdzają się w magazynach buforowych czy mroźniach. Modułowość systemu pozwala na jak największe wykorzystanie kubatury magazynu, dając tym samym oszczędność miejsca.

Zalety:

Regały półkowe

Regały półkowe w przeciwieństwie do innych systemów regałowych odznaczają się wysoką różnorodnością użytkowania. Przeznaczone do mniejszych gabarytowo towarów. Różnorodność konstrukcji pozwala na ich szerokie zastosowanie. Idealnie sprawdzają się w warsztatach lub magazynach, gdzie kompletacja obsługiwana jest ręcznie.

Regały półkowe składają się ze stalowych ram spiętych półkami. Rodzaj półki uzależniony jest od przechowywanego na niej materiału. System świetnie sprawdza się w mniejszych magazynkach na towary niebezpieczne jak i również do magazynów typu e-commerce gdzie musi być łatwy i szybki dostęp do każdego kartonu. Elastyczność systemu pozwala na łatwe modyfikowanie poziomów składowania w zależności od potrzeb. Wypełnienie poziomu składowania może być zarówno z płyty wiórowej, blachy kwasoodpornej jak i półki siatkowej. Szeroka gama akcesoriów jak np. separatory pozwala zachować porządek w asortymencie.

Zalety: